monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
If the standard deviation of a set of data is 0.25 find its variance.
C:Windows Home user a Leg file(file) Status Report (report Identify the rootdrrectory ||| In Identify the name of the drive. 3 Identify the subdirectory of the
Clozapine (Clozaril) and Chlorpromazine for negative and positive symptoms of Schizophrenia - what should be done for side effects? a) Discontinue medication im
What is the value of the expression 25m−13 when m = 3?
The annual precipitation in alberta rages from 600 mm to 300 mm is this weather or climate
The median of first five natural number is
Isolate x in 3x − 9y = 15.
(-1,-1) m = -2 in point-slope form
How long does a bacteria run and tumble?
When queen Elizabeth had died?