Christine wants to buy strawberries and raspberries to bring to a party. Strawberries cost $1.65 per pound and raspberries cost $2.25 per pound. She only has $15 to spend on berries. Which inequality represents the situation where she buys x pounds of strawberries and y pounds of raspberries?