NEED HELP ASAP! Mrs. Henry went to the grocery store and purchased 4 pounds of sliced turkey that costs $15.80. How much does it cost per pound?

Respuesta :

Answer: $3.95

Step-by-step explanation:

Assuming you just divide the price by the amount of pounds.

15.80 / 4 = 3.95

The awnser for this one should be three dollars and 95 cents