Respuesta :

Answer:

$3.29

Step-by-step explanation:

You need to find the unit price by dividing the cost by the amount.

24.33/7.4 = 3.29

Therefore, one pound of ham is $3.29.

653472

Answer:

1. $3.29

2. $4.60

Step-by-step explanation: