agpearcy
agpearcy
01-04-2021
Mathematics
contestada
please someone give me an actual answer.
Respuesta :
hunterharber
hunterharber
01-04-2021
Answer:
option 2
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
Brand XYZ dog food costs $36 for 15 pounds of dog food . What is the cost per pound?
please help me thanks
Read the excerpt from "Aunty Misery." La Tia Miseria was blamed by these people for their troubles, of course. Not wishing to be unfair, the old woman made a de
Who limits the President’s power by finding laws unconstitutional? Group of answer choices - Congress - Public Opinion - The People - Federal Courts
Calculate the pH of a solution with [H+] =1x10^-5
Tina bought a car for $5000. After owning the car for a year, it had a depreciation of 15%. a) How much is the car worth now? b) How much did the cardecrease in
Marcus went to a football game with $55. He bought his ticket at the door, 1 point a pretzel for $3, ice cream for $5, and a bottle of water for $2. He decided
Help!! X= what!? Any idea
Tyler is feeling overwhelmed by the programming assignment from his supervisor and wants to break the task down into smaller, more manageable parts. Tyler shoul
does someone know the answer?The word part micro comes from a Greek word that means "small." Based on this information, what does the word microorganism mean as