Respuesta :

Answer:

The quick market (8 apples for $1:45)

Step-by-step explanation:

To see how much money it is for a single apple, you divide the price by the number of apples.

$1.45 divided by 8 is $0.18

$1.22 divided by 6 is $0.2

Therefore, you can buy the apples for a cheaper price at the quick market.