marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
Your body loses approximately 5-6 gallons of water a day through sweat. true or false
Can someone please help me?
A car accelerates from 10.0 m/s to 30.0 m/s at a rate of 3.00 m/s2. how far does the car travel while accelerating?
If a = 2 + i, and b = 3 – 2i, whats b/a?
Because of uncertainty about future inflation, the union devotes a large quantity of resources to monitoring inflation indicators in order to maximize its finan
From a boat on the lake, the angle of elevation to the top of a cliff is 26°1'. If the base of the cliff is 205 feet from the boat, how high is the cliff (to th
Some states restrict the use of cigarettes in restaurants and public buildings. What is the aim of this type of government regulation? A. to protect the public
At dee dee's dinette the probability that a customer orders coffee is 0.60, the probability that a customer orders pie is 0.35, and the probability that a custo
Read the sentence and answer the question. apollo astronauts took additional classes astronomy, earth geology, life sciences, and geology of the moon. which cor
Common effects of cocaine include