Respuesta :

Answer:

2 bananas

Step-by-step explanation:

First, determine how much the cost for 1 banana is by dividing 32 divided by 16, which is equal to 2.

since 1 banana is $2, we must multiply by 2 to determine how much the cost is for $4 worth of bananas,

the final result comes out to be $4 for 2 bananas.

Hope this helps! :)