Deandre paid $10.47 for a 6.08-kg bag of dog food. A few weeks later, he paid $13.88 for a 7.48-kg bag at a different store. Find the unit price for each bag. Then state which bag is better buy based on the unit price. Round your answer to the nearest cent.