Cost of Apples: Elizabeth is purchasing 14 apples. Each apple weighs 12 oz. If the cost of the apples is $2.50 a pound, how much will Elizabeth pay?Elizabeth will pay $.

Cost of Apples Elizabeth is purchasing 14 apples Each apple weighs 12 oz If the cost of the apples is 250 a pound how much will Elizabeth payElizabeth will pay class=