TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
Short-term memory holds an unlimited amount of information. Please select the best answer from the choices provided T F.
Select each equation which is equivalent to 60% of 25.
Estimate and solve 3,836 ÷ 63 = ________. (2 points) 60 r 9 58 r 56 60 r 56 58 r 9
what does it show you or help you to understand about this time ?
T-shirts are $10 each and jogging pants are $15 each. If you buy 4 t-shirts and 2 pairs of jogging pants, how much will your total be if you receive a 30% stud
Help pls I need this Ela answer so if you do thanks
State the five the five basic assumptions of the kinetic-molecular theory.
Someone plz help me :(
Find the values of m and n. (degrees)
What are some american values.