mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
Which sentence expresses an action that is happening in the present? A) The club is not accepting any new members during the summer. B) All the kids decided t
You’re reading a science article about the beginnings of modern science. You come across the word astronomy but aren’t sure what it means. What can you do to de
According to "How to Eat an Ice-Cream Cone," what is the most dangerous part of buying an ice cream cone
Which activity will most likely help develop your upper and lower body flexibility??
Find all the zeros of the equation. -3x^4+27x^2+1200=0 PLEASE HELP and show work
How do you conjugate “Estar” for “Rico y Pedro”
rate of growth if y=1.1(1.22)^x
The average distance from Earth to the sun is about 9.3×10^7 miles. The average distance from Mars to the sun is about 1.4×10^8 miles. When both planets are at
In which in which of the following scenarios are the federal reserve banks most likely to intervene? 1.officials meet to debate presidential policy regarding ec
What can cities restrict through zoning laws? A. The types of businesses that can exist in certain areas B. The form of municipal government that applies