Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
How were life forms affected by the rise in atmospheric oxygen levels that began 2.2 billion years ago?
Marika and Freddy sold 70 homes for Ron Realty. If Marika sold 2.5 times as many homes as Freddy, how many homes did each sell?
find an equivalent expression without parentheses -(50x-15y+15)=
Find Domain of the functionsquare root of (x-8)/x(x-9)
Data are drawn from a symmetric and bell shaped distribution with a mean of 120 and a standard deviation of 5. There are 900 observations in the data set. What
find an equivalent expression without parentheses -(50x-15y+15)=
Scarcity is the condition of not having enough goods and services to satisfy everyone's?
Marika and Freddy sold 70 homes for Ron Realty. If Marika sold 2.5 times as many homes as Freddy, how many homes did each sell?
Can someone use the word delta in a sentence
How were life forms affected by the rise in atmospheric oxygen levels that began 2.2 billion years ago?